Powered by Smartsupp

Výhody a nevýhody WordPressu: Tvorba web stránok

WordPress: Najpopulárnejší Redakčný Systém na Tvorbu Web Stránok

WordPress je najpopulárnejší redakčný systém na svete, čo z neho robí ideálny nástroj na tvorbu web stránok. Vďaka tomu, že je open source a zdarma na použitie, je v súčasnosti používaný na 37% všetkých web stránok. Zo všetkých webov, ktoré používajú CMS, je WordPress použitý v 63% prípadov. Plusy a Mínusy Platformy WordPress

Rovnako ako každý nástroj, aj WordPress má svoje výhody a nevýhody pri jeho použití.

Výhody

Možnosť meniť obsah: WordPress ponúka spoľahlivý redakčný systém na správu obsahu, čo je kľúčové pre efektívnu tvorbu web stránok.

Rozsiahla komunita vývojárov: Existuje množstvo bezplatných pluginov (niekedy aj s ďalšími funkcionalitami skrytými za platenou verziou), ktoré uľahčujú tvorbu web stránok.

Všestrannosť: Na platforme WordPress je možné vytvoriť takmer akékoľvek web stránky, od jednoduchých prezentačných webov až po e-shopy.

Integrácia s nástrojmi tretích strán: Väčšina nástrojov tretích strán ponúka integráciu s WordPressom (napr. oficiálne pluginy od Google, Facebooku a pod.), čo zjednodušuje vytvorenie web stránky.

Bezplatnosť a kontrola: WordPress je zdarma a ponúka absolútnu kontrolu nad webovými stránkami, takže vlastníte a ovládate všetky uchované dáta a súbory. Nie ste viazaní na konkrétnu web hostingovú spoločnosť a môžete kedykoľvek jednoducho zmeniť hosting.

Nevýhody

Bezpečnostné riziká: Kvôli veľkému množstvu webov postavených na WordPressu, keď sa odhalí bezpečnostná diera, zasiahne to veľké množstvo neaktualizovaných web stránok, čím sa stávajú cieľom pre kyberzločincov. Pravidelné aktualizácie vám pomôžu udržať web bezpečný.

Obmedzenia pre rozsiahle weby: Údaje stránok, príspevkov atď. sa v databáze uchovávajú v rovnakej tabuľke, čo činí WordPress nevhodným pre veľmi rozsiahle weby s tisíckami stránok. Pre malé a stredné webstránky je však ideálnym riešením.

Nadmerné používanie pluginov: Inštalácia pluginov je veľmi jednoduchá, čo môže viesť k situácii, kde na každú možnú funkcionalitu inštalujete ďalšie a ďalšie pluginy. To môže ovplyvniť rýchlosť načítania, spôsobiť konflikty kódu medzi jednotlivými pluginmi alebo zvýšiť šancu, že sa niektorý plugin pokazí a tým znefunkční webové stránky. Bežnú funkcionalitu odporúčame riešiť vlastným kódom.

Nechajte nám kontakt,
zavoláme Vám

Kontaktný
formulár